Kelimelik

Resim açıklaması: Oyunun logosu
Görsel kaynağı: sayfasından alınmıştır.

Kelimelik, iki kişi tarafından karşılıklı olarak oynanan çevrimiçi kelime türetme oyunu. Scrabble ile benzerlik gösteren oyun, ilk kez Ocak 2013 tarihinde yayımlandı.1 He2 Apps tarafından geliştirilen oyunun ios ve android sistemleri için uygulaması bulunmaktadır. Pc ile Facebook üzerinden oynanabilmektedir.

Yardımcı araçlar

Eldeki harflerle kelime oluşturmak için Kelime Bulucu gibi bazı siteler ve uygulamalar mevcuttur.

Oyuncu tipolojisi

Rastgele modunda, aşağıda belirtilen özelliklere sahip bazı oyunculara denk gelinebilmektedir. Bu kişiler, ayırıcı niteliklerine göre, belki biraz da mizah amacıyla sınıflandırılmaya çalışılmıştır.

  • Muhabbet kuşu: Genellikle karşı cins ile sohbet etmek için oyuna girer. Aynı cins birisi ile eşleştiğinde ya oyuna başlar başlamaz teslim olur ya da hamle yapmadan pas geçer. Sürekli teslim olduğundan başarı oranı düşüktür.
  • Yenilmez: Yüksek başarı oranına sahip süper kahraman. Çoğunlukla çok geç hamle yapar. Düşünmeden asla hareket etmez. Nadiren yenilir.
  • MS hastası: Adını yazamayacak kadar yorgun. Oyun ayarlarından bir isim belirlenmez ise "ms" öneki ile başlayan, rastgele harf ve rakamlardan oluşan bir ad otomatik olarak verilir. MS hastaları bu adı değiştirmez. Çünkü yalnızca oyuna odaklanmış ve bütün enerjilerini oyuna yöneltmişlerdir. Bu gruptaki kişilerin büyük çoğunluğunu yeni oyuncular değil, yüzde 70-80 başarı oranına sahip deneyimli oyuncular oluşturur.
  • Takıyye:2 Genellikle kadındır. Sohbet mesajlarından sıkıldığı için takma ad kullanır. Profil resmi yoktur veya kendi resmini kullanmaz. Sizden zarar gelmeyeceğini düşünürse adını değiştirerek gerçek ismini yazar.

Kaynakça

Dış bağlantılar


Kategori: Mobil oyunlar


Kısa bağlantı: https://cli.re/eZEbd5


  • Aksi belirtilmedikçe metnin kullanımı CC BY-SA 4.0 lisansı kapsamında uygundur. (görseller telif hakkına tabi olabilir)