Kurallar

  1. yevmia sitesine eklenen her metin, aksi belirtilmediği sürece CC BY-SA 4.0 lisansı altındadır. Siteyi kullanan, değişiklik yapan, katkıda bulunan herkes, anonim kullanıcılar da dahil olmak üzere bunu kabul etmiş sayılır.
  2. Telif hakkı saklı hiçbir içerik siteye eklenemez. Kitap, dergi, web sitesi gibi kaynaklardan doğrudan kopyalanarak içerik oluşturulamaz. Uygun lisansla etiketlenmiş olanlar bunun istisnasıdır. Telif hakkı ihlali tespit edilirse içerik derhal silinir.
  3. yevmia; tarafsız, evrensel bir bakış açısını gözetir. Sitede yer alan maddeler de buna uygun olmalıdır. Bir konu hakkında farklı görüşler varsa, her görüşe eşit şekilde yaklaşılmalı ve yer verilmelidir.
  4. Doğrulanabilir olduğu sürece hemen her konuda içerik sitede yer alabilir.
  5. İtham edici, karalayıcı metinlere yer verilemez.
  6. Reşit olmayanlar için uygunsuz olan görseller sayfalarda kullanılamaz, +18 sitelere dış bağlantı verilemez.
  7. İçerik dili Türkçedir. Başka dillerde içerik eklenemez.
  8. Bariz reklam amaçlı içerikler silinebilir. Bu sebeple, reklam diliyle içerik yazmaktan kaçınılmalı, metnin ansiklopedik olmasına özen gösterilmelidir.
  9. Kullanıcılar yazdıkları yazılar üzerinden hak iddia edemez. Kimse sizi buraya katkı yapmanız için zorlamıyor. Yazdıklarınızın birinci kuralda belirtilen lisans gereği ticari amaçlarla kullanılabileceğini ve acımasızca değiştirilebileceğini unutmayınız.
  10. Vikipedi'den buraya içerik kopyalamayınız.